A KECSKEMÉTI FŐISKOLA NINCS ROSSZABB HELYZETBEN, MINT BÁRMELYIK ÁLLAMI FELSŐOKTATÁSI INTÉZMÉNYAz elvonások miatt kivétel nélkül minden állami felsőoktatási intézmény nehéz helyzetben van. A 2008-as állami finanszírozásnak hozzávetőlegesen csak a fele jut 2013-ban a felsőoktatásnak.  A hasonló nagyságrendű főiskolák közül nem a Kecskeméti Főiskolától vonták el a legnagyobb összeget a tavalyi támogatáshoz képest.

A Kecskeméti Főiskola eddig is kiegyensúlyozott és takarékos gazdálkodást folytatott és mindent megtesz azért, hogy a hallgatók ne érzékeljenek semmit a kialakult helyzetből. Danyi József rektor úr sajtóban megjelent nyilatkozatához hasonlót bármelyik rektor tehetett volna.  A felsőoktatásban eltöltött negyven év után Danyi József leköszönő rektorként fontosnak találta, hogy hangot adjon mélységes elkeseredésének.  Az interneten megjelent cikk címe ugyanakkor teljesen kiforgatta Danyi József szavait és nyilatkozatának olyan kicsengést adott, amely egyáltalán nem felel meg a valóságnak.