A KERTÉSZETI FŐISKOLAI KAR TERÜLETI SZAKTANÁCSADÓI KÖZPONT KÖZLEMÉNYE

A KERTÉSZETI FŐISKOLAI KAR TERÜLETI SZAKTANÁCSADÓI KÖZPONT KÖZLEMÉNYEMegjelent a földművelésügyi miniszter 35/2015. (VI. 30.) FM rendelete a Tanyafejlesztési Program előirányzat keretében nyújtott támogatás 2015. évi igénybevételének feltételeiről.

A támogatás célterületei: tanyai lakóépület felújítása, gazdálkodási célú épületek felújítása, építése, gazdálkodási gépek, eszközök fejlesztése, beszerzése, állatállomány kialakítása, bővítése, karám, kerítés létesítése, felújítása, szaporító anyag vásárlása, beszerzése, tanyai termékek feldolgozását biztosító feldolgozó kapacitások létesítése, fejlesztése, tanyagazdaságok energetikai megújítása, egészséges ivóvíz beszerzéséhez szükséges létesítmények beruházása, környezetkímélő , egyedi szennyvíz,kezelés és elhelyezés.

A támogatás igénybevételének feltételei:
Mezőgazdasági tevékenységet végző őstermelő, egyéni vállalkozó vagy családi gazdálkodó jogosult, aki:
életvitelszerűen tanyán, mint lakóhelyén vagy tartózkodási helyén él
a tanyagazdaságban igazoltan mezőgazdasági tevékenységet folytat
mezőgazdasági tevékenységből származó bevételének átlaga a 2012., 2013., 2014., években nem haladta meg a nyolc millió forintot.

További információt és tájékoztatást a TSZK vezetője Szabó Tibor nyújt tel.: 06305352186