BESZÁMOLÓ A DUÁLIS KERTÉSZ BSC KÉPZÉS 2015-2016 ŐSZI FÉLÉVI GYAKORLATI KÉPZÉSÉRŐLA Kecskeméti Főiskola Kertészeti Főiskolai Karán a 2015/16-os tanévtől kezdve került bevezetésre a duális képzés a Kertészmérnök Bsc szakán. Munkájukról 2016. 02. 11.-én a gyakorlati tevékenységükről a hallgatók beszámoltak, a cégek képviselői pedig írásban és szóban is több szempontból értékelték a közös munkát. Az értékelésen részt vett Kovács Zsuzsanna a Kecskeméti Főiskola Duális Képzési és Módszertani Központ vezetője, Prof. Dr. Ferencz Árpád Kertészeti Főiskola Kar dékánja, Dr. Pető Judit tanszékvezető asszony, Turiné Dr. Farkas Zsuzsa szakfelelős, a duális partner cégek képviselői és a szakterület főiskolai oktatói.

A most I. éves, 6 fő hallgató öt partnercégnél teljesítette a vállalati gyakorlati képzést.

Duális partner cégek

Partner cég szakmai felelőse

Hallgatók

Délalföldi Kertészek Szövetkezete (Szentes)

L  Ledóné Dr. Darázsi Hajnalka

Monostori Dorottya

Déli Orom Mezőgazdasági Szolgáltató Kft. (Villány)

Wéber Norber

Nagy Alexandra

Gladiolus-Frucht Kft. (Kecskemét)

Tolnai Ottó, Kiss Gábor

Boros Kristóf

Töttös Dániel

Univer Product Zrt. (Kecskemét)

Szamlerné Dr. Kárpáti Mónika

Streichovonez Viktória

Zöldségtermesztési Kutató Intézet Zrt. (Kecskemét)

Futaki Zsolt

Szabó Vivien

Egybe hangzó vélemény szerint a hallgatói prezentációk a gyakorlati tevékenységükről szakmailag színvonalasak voltak.
A cégek képviselői is pozitív visszajelzéseket fogalmaztak meg, ráirányítva a figyelmet néhány problémára pl. a gyakorlati idő rugalmassá tétele és az ehhez kapcsolatos munkajogi kérdések.

Horváth Zsuzsanna
főiskolai adjunktus