CSERNI IMRE EMERITUS PROFESSZOR KITÜNTETÉSE

CSERNI IMRE EMERITUS PROFESSZOR KITÜNTETÉSEKecskemét Megyei Jogú Város Közgyűlése 2015 évben a Kecskeméti Főiskola Kertészeti Főiskolai Kar emeritus professzorának, Dr. Cserni Imre aranygyűrűs egyetemi tanárnak adományozta a Mészöly Gyula díjat.

Mészöly Gyula 1961-től a Kecskeméti Főiskola Kertészeti Főiskolai Kar jogelődjének, a kecskeméti felsőfokú technikumnak aktív szervezője, a szervezet létrejötte után pedig az intézmény vezetője volt. A szintén általa létrehozott és irányított kecskeméti székhelyű kísérleti telep később, 1971-től, Zöldségtermesztési Kutató Intézet (ZKI) néven vált ismertté.

A díjat Szemereyné Pataki Klaudia polgármester asszony adta át a Hírös Hét megnyitóján Cserni Imre professzor emeritusnak.

Professzor úr kitüntetéséhez ez úton is gratulálunk!

CSERNI IMRE EMERITUS PROFESSZOR KITÜNTETÉSE

A Mészöly Gyula díj átadása – 2015. aug. 13. (Kép forrása: http://keol.hu/kecskemet/megkezdodott-a-81-hiros-het-fesztival )