kifutó rendszerű, 2017-től a neve Vidékfejlesztési agrármérnöki alapszak (BSc)

GAZDASÁGI ÉS VIDÉKFEJLESZTÉSI AGRÁRMÉRNÖKI ALAPSZAK (BSC)

A képzési idő: nappali és levelező tagozaton is 6+1 félév

Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése:gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök

A szak képzési célja

Olyan speciális tudással rendelkező szakemberek képzése, akik mezőgazdasági ismereteik mellett jól ismerik a nemzeti és regionális gazdaságpolitikai és vidékfejlesztési terveket, s aktívan részt vesznek azok kialakításában és végrehajtásában. A gazdasági és vidékfejlesztési szak elvégezése után gazdasági, menedzsment és vidékfejlesztési gyakorlati ismeretekkel is rendelkezel majd.

A nemrégiben indult szak óriási népszerűségnek örvend. A végzős hallgatók nagy része már konkrét állásajánlattal rendelkezik, ezért sokan levelező vagy egyéni tanrendre váltják nappalis tanulmányaikat.

Fontosabb tantárgyak

Alapozó tárgyak: gazdaságmatematika, informatika, térinformatika, közgazdaságtan, statisztika, közigazgatási ismeretek, jogi- és állampolgári alapismeretek, , növénytan-növényélettan, állattan- állatélettan, talajtan és agrokémia, mezőgazdasági gyakorlati fogások.

Szakmai törzstárgyak: : pénzügyi és számviteli ismeretek, emberi erőforrás gazdálkodás, marketing, üzleti tervezés, , szaktanácsadás, regionális gazdaságtan, agrárszakigazgatás, vidékfejlesztés,   területi tervezés, EU ismeretek. Differenciált szakmai tárgyak: szervezés és logisztika, vezetési szervezési ismeretek, vidékfejlesztés módszertana, vidékfejlesztés stratégiai kérdései, régiómarketing, regionális elemzések módszerei, környezetgazdaságtan, falusi turizmus, vendéglátás, településszociológia.

A gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki alapszakot Neked ajánljuk,

• ha fontos neked a vidék felemelkedése, mert boldogulásodat is ott képzeled el;
  • ha szeretnél sokoldalú, korszerű és gyakorlatias gazdasági, szervezési és vezetési ismereteket elsajátítani;
  • ha szeretnéd megtanulni, hogyan lehet sikeres pályázatokat és üzleti terveket írni;
  • ha piacképes diplomát szeretnél szerezni, amellyel könnyedén elhelyezkedhetsz;
  • ha biztos alapokat szeretnél a mesterképzéshez.

Hol helyezkedhetsz el a szakon szerzett diplomával?

• A vidéki térségek fejlesztésével foglalkozó intézményeknél, szervezeteknél, cégeknél;
  • mezőgazdasági vállalkozásoknál, ahol a gazdasági tevékenységet irányíthatod;
  • szakigazgatási és szaktanácsadói feladatokat ellátó intézményeknél, szervezeteknél.

MINTATANTERVEK - aktuálisan futó képzések

SZAKFELELŐS

Prof. Dr. Ferencz Árpád főiskolai tanár
Telefon: 76/517 617
E-mail: ferencz.arpad@kfk.kefo.hu

A szak elvégzése után lehetőséged van teljes kreditérték beszámításával megkezdeni vidékfejlesztési agrármérnöki MSc képzésünket.

"Testvérem is a Kertészeti Főiskolai karon végzett és nagyon jó tapasztalatokat szerzett, ezért nem volt kérdéses, hogy én is ide jelentkezem. A gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki szak széles tantárgyi palettája – az agrárismeretektől a közgazdasági ismeretekig – megkönnyíti az elhelyezkedést a diploma megszerzése után. Kifejezetten tetszik, hogy nagy hangsúlyt helyeznek a gyakorlati oktatásra, így az elméletben tanultakat azonnal fel tudjuk használni a gyakorlatban is. Bátran merem ajánlani a Kertészeti Főiskolai Kar gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki alapszakát minden leendő elsőévesnek, aki gazdasági területen szeretné folytatni tanulmányait."

Vincze Ádám
gazdasági és vidékfejlesztési