GRILLKERTET ÉPÍTETT A HÍRÖS CSAPAT A HORTUS HUNGARICUS KIÁLLÍTÁSON

GrillkertA Kertészeti Főiskolai Kar, a GAMF Kar és a Corvinus egyetem hallgatóiból állt össze a Hírös csapat, amely a Hortus Hungaricus kiállítás keretén belül megrendezett „A jövő kertépítő mesterei 2012 – Kert magyarul című versenyén a 6. helyen végzett. A grillkertjükben elhelyezett ehető kertészeti termékek jól használhatók a kerti sütögetésnél.

A csapat a versenyen egy 16 m²-es grillkertet épített, mert egy 2005-ös Kecskemét és környékén készült felmérés szerint a megkérdezettek 89 %-a a felsorolt 8 kert funkció közül a grillezést, a kerti sütési és főzési lehetőséget kiemelt jelentőségűnek tartotta.

A bemutatott kertrészletet ennek megfelelően tervezte és készítette a csapat, mind kerttechnikailag, mind a berendezés, valamint a növényanyag használata tekintetében.

A versenymunka kivitelezésénél fontosnak tartották a saját kertben előállított ehető kertészeti termékek használatának (grillezés) és a kert egyéb funkciói (kerti munka, hobbi- termesztés) harmonikus kapcsolódásának bemutatását, kóstolással összekötve.

Tervdokumentáció:
Felhasznált szponzorációs anyagok:
– Semmelrock termék max. 4 m² Castello Antico vörös-barna térkő,
– A PAX96 által felajánlott, beépíthető növények listája: paprika, paradicsom, uborka, bab, csemegekukorica, cukkini, sütőtök, krumpli, borsó, jégsaláta, mángold, sóska, a fűszernövények: metélőhagyma, metélő petrezselyem, zöldség, citromfű, menta, zsálya, stb.
– W.R. Ausberger termék: 6 m² gyepszőnyeg

Egyéb beépített anyagok listája
– Grillszett,
– 4 db fa kaloda (100x120 cm) (installáció)