„KORSZERŰ TERMESZTÉSTECHNOLÓGIAI TRÉNING” A KERTÉSZETI FŐISKOLAI KARON

„KORSZERŰ TERMESZTÉSTECHNOLÓGIAI TRÉNING” A KERTÉSZETI FŐISKOLAI KARONA szabadföldi és a kertészeti termesztés egyaránt jelentős kihívásokkal néz szembe napjainkban, ezért a tehetséges hallgatók kutatómunkájának gondozását segítette, és ezzel párhuzamosan a jól képzett szakemberek képzéséhez is hozzájárult az a Korszerű termesztéstechnológiai tréning, amelyet a Kertészeti Főiskolai Karon tartottak.

A tréning “A Kecskeméti Főiskola TDK műhelyeinek támogatása 2015 tavaszán” című, NTP-TDK-14-0023 számú  projekt keretében valósult meg.

A szabadföldi és a kertészeti termesztés egyaránt jelentős kihívásokkal néz szembe napjainkban, ezért a tehetséges hallgatók kutatómunkájának gondozását segítette, és ezzel párhuzamosan a jól képzett szakemberek képzéséhez is hozzájárult az a Korszerű termesztéstechnológiai tréning, amelyet a Kertészeti Főiskolai Karon tartottak.  Faragó Gyula e.v. agrárszakemberként már hosszú évtizedek vesz részt a legkülönbözőbb szántóföldi és kertészeti kultúrák termesztésében, megszerzett gyakorlata széles látókört biztosít a technológiák folyamatos bővítésében, korszerűsítésében és egyben a természetes módszerek kísérletekkel alátámasztott fejlesztése felé. Az elméleti és gyakorlati jellegű tréning és tanácsadás segítheti a jövőben a tehetséggondozás mellett a kar tudományos tevékenységét, és együttműködését a gazdálkodókkal és cégekkel. A program “A Kecskeméti Főiskola TDK műhelyeinek támogatása 2015 tavaszán” című, NTP-TDK-14-0023 számú  projekt keretében valósult meg, melyen a hallgatók és oktatóik is részt vettek.