„LÉGY TE IS LÁNCSZEM” PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

„LÉGY TE IS LÁNCSZEM” PÁLYÁZATI FELHÍVÁSEGYETEMISTÁK, FŐISKOLÁSOK ÉS FIATAL KUTATÓK RÉSZÉRE
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal pályázatot hirdet hazai és határon túli felsőoktatási intézmények hallgatói, doktoranduszai, valamint 35 évnél fiatalabb kutatók számára Az élelmiszerlánc-biztonság jövője címmel.

A felhívás célja olyan fiatal kutatók bevonása az élelmiszerlánc-biztonság fejlesztését megalapozó tudományos műhelymunkába, akik képesek a tudományban megszokott kritikai kérdésfeltevéssel közelíteni a jelenlegi rendszer működésének sajátosságaihoz, és új ötletekkel, elképzelésekkel rendelkeznek, amelyeket képesek megvalósítani, ha kellő szakmai támogatást és erőforrásokat kapnak hozzá.

Mit értünk élelmiszerlánc-biztonság alatt?
Az élelmiszerlánc az élelmiszerre közvetlen vagy közvetett hatással bíró tevékenységek, termékek és szereplők rendszere, hálózata. Az élelmiszerlánc-biztonság annak biztosítása, hogy az élelmiszerlánc nem jelent elfogadhatatlan mértékű egészségügyi és gazdasági kockázatot sem az egyén, sem a társadalom számára.

Formai követelmény
A pályaművel kapcsolatban nincs formai követelmény, azonban maximális terjedelmét 5 oldalban (A4) határozzuk meg. A tartalommal kapcsolatos elvárások:
 1. Azonosítson be egy létező problémát az élelmiszerlánc-biztonsághoz kapcsolódóan.
 2. Mutassa be a probléma okait, összetevőit, kihatásait és ha lehetséges, dinamikáját.
 3. Vázoljon fel olyan megoldási javaslatokat, amelyekhez a tudomány eszközeivel a       Pályázó személyesen hozzájárulhat.
 4. Állítson össze kutatási tervet.
 5. Ismertesse saját kompetenciáit, vonatkozó tapasztalatait a kutatási tervvel összefüggésben.
 6. Nyilatkozzon arról, hogy a felvázolt koncepció a Pályázó saját szellemi terméke.
 7. Csatolja szakmai önéletrajzát az anyaghoz.

JELENTKEZÉSI LAP

Pályázni bármely tudományterületről lehet. A pályázaton magyar vagy angol nyelven elkészített pályaművekkel lehet részt venni.
Pályázni pontosan kitöltött jelentkezési adatlappal és a beadási határidő végéig elektronikus úton benyújtott pályamunkával lehet, melyeket szabványos PDF-formátumban e-mailben kell elküldeni.

A jelentkezési adatlapokat, az elkészült pályamunkákat és a szakmai önéletrajzokat a következő e-mail címre szükséges beküldeni „Légy Te is láncszem!” jeligével:
pmo@nebih.gov.hu

Leadási határidő
Pályázati munkák beérkezési határideje: 2013. szeptember 30.

A pályázatok értékelése és díjazása
A pályázatot szakmai zsűri értékeli. A legjobb munkákat a kiírók pénz- és egyéb jutalomban is részesítik.
- A pályaművek szakmai minősítést követően megjelennek az "Élelmiszerlánc-biztonság - újszerű kihívások és eszközök" c. ISBN számmal rendelkező kötetben.
- A legjobb pályaművek benyújtói lehetőséget kapnak elképzeléseik bemutatására a 2013. október 15-én rendezendő "Az élelmiszer-biztonság új megközelítésben" c. szakmai konferencián.

- Díjazás:

I. helyezett: 100.000 Ft értékű vásárlási utalvány
II. helyezett: 75.000 Ft értékű vásárlási utalvány
III. helyezett: 50.000 Ft értékű vásárlási utalvány
- A gyakorlatban is megvalósítható, legkiválóbb kutatási terv megvalósításához a NÉBIH szakmai támogatást és anyagi erőforrásokat biztosít.

Szakmai zsűri tagjai
Dr. Józwiák Ákos, igazgatóhelyettes, Rendszerszervezési és Felügyeleti Igazgatóság, NÉBIH
Dr. Kasza Gyula, egyetemi adjunktus, Budapesti Corvinus Egyetem, Élelmiszertudományi Kar
Dr. Szeitzné Dr. Szabó Mária, igazgató, Élelmiszerbiztonsági Kockázatértékelési Igazgatóság, NÉBIH