MÁR LEHET PÁLYÁZNI KECSKEMÉT MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖSZTÖNDÍJÁRA

A városi támogatás megemelésével kétszer annyi hallgató kaphatja meg a 2014/15-ös tanévben Kecskemét Megyei Jogú Város Ösztöndíját. Ez azt jelenti, hogy összesen mintegy 200 hallgató részesülhet az ösztöndíjból - fele-fele arányban elsőévesek és felsőbb évesek.  A pályázat benyújtásának határideje: 2014. december 4. 12 óra.

PÁLYÁZATI KIÍRÁS

Néhány fontos információt itt megtalálsz kiemelve, de, kérünk, figyelmesen olvasd el a pályázati kiírást és a mellékletét, mert abban pontosan le van írva, ki pályázhat és hogyan számítják a pontokat.

Az ösztöndíjra a főiskola minden aktív jogviszonyú hallgatója pályázhat függetlenül attól, hogy milyen finanszírozásban, ill. munkarendben tanul.

Az ösztöndíj összege 190 000 Ft, amelyet a nyertes pályázók két részletben kapnak meg.

Az előévesek pontszámításánál figyelembe veszik:

• a felvételi pontszám (pályázni csak a legalább 300 pontot elért hallgatók pályázhatnak, mesterszakosok esetében a felvételi pontszám négyszeresének kell elérnie a 300 pontot)
  • a lakóhely (a kecskeméti és a Bács-Kiskun megyei hallgatók, valamint a határon túli hallgatók plusz pontokat kaphatnak)

A felsőbb évesek pontszámításánál figyelembe veszik:

• tanulmányi pontszám (az előző két félév ösztöndíjpontszámának kettővel szorzott összege)
  • szociális helyzet (ESZTP adatlap alapján)

PÁLYÁZATI ŰRLAP

ELSŐÉVESEKNEK

FELSŐBB ÉVESEKNEK

Benyújtási határidő: 2014. december 4. 12 óra

Benyújtás helye: az Oktatási Iroda megfelelő kari egysége (a Kari Diákjóléti Bizottságnak címezve)

ESZTP ADATLAP

Csak azoknak a felsőbb éves hallgatóknak kell benyújtaniuk, akik ebben a tanévben még nem adtak be ESZTP adatlapot.

Benyújtási határidő: 2014. december 1. 16 óra

Benyújtás helye: kari HK iroda (a Kari Diákjóléti Bizottságnak címezve)

TANULMÁNYI PONTSZÁM SZÁMÍTÁSA

Az előző két aktív félév ösztöndíjpontszámának összege.

Az ösztöndíj pontok kreditindex függők, az alábbi táblázat szerint alakulnak.

ÖSZTÖNDÍJPONTOK SZÁMÍTÁSA