NAGY SIKERT ARATOTT A LEGUTÓBBI ÉDESKÖMÉNY BEMUTATÓ A KERTÉSZETI FŐISKOLAI KARONHárom és fél évtizedes kísérletes kutatómunka eredményeit mutatta be Prof. Dr. Cserni Imre  Professor Emeritus 2014 október 29-én a KF KFK –n. A gumós édesköményt  a királyok növényének tartották. A Földközi tenger térségében az ínyenc görögök és a rómaiak már az ókorban is kedvelték ánizsra emlékeztető íze miatt.

Később XIV. Lajos (a napkirály) udvarában egyik legkedveltebb zöldségnövény volt, ami napjainkban ismét reneszánszát élni Ny-Európában, nálunk pedig most kezd hódítani. A rendkívül tetszetős növény nemcsak zöldségnövénynek alkalmas, de a dísznövények között is helyezést érne el. Professzor úr ismertette a nemesített növény jövedelmező termeszthetőségi lehetőségeit, étrendi,  táplálkozás-élettani hatását. A bemutató alkalmával a gumós édesköményből készített sokféle étel kóstolásával próbálhatták ki az érdeklődők, a különleges zöldség növényből készült legváltozatosabb fogásokat. A fotók azt bizonyítják, hogy a puding próbája sikerült.