Nemzetközi együttműködés a KVK-n

A Neumann János Egyetem és a szerb Ecovojvodina intézmények között létrejött Interreg-IPA CBC Magyarország–Szerbia Együttműködési Program (HUSRB/1602) keretében szeptemberben a szerb kollégák látogattak el a karunkra, illetve városunkba, majd 2017. október 6-án kollégáink kaptak meghívást Novi Sad-ra. Dr. Pölös Endre főiskolai docens és Dr. Baglyas Ferenc főiskolai tanár  részvételével megbeszéléseket folytattunk a 2018. január végén induló pályázat aktuális feladatairól. Megtekintettük az ECO-WORLD Ecology Kiállítást, mely szorosan kapcsolódik a pályázat témájához. Egyúttal lehetőségünk volt felvenni a kapcsolatot a Novi Sad-i Egyetem Agrármérnöki Karának szőlőtermesztés oktatójával, Dr. Dragoslav Ivanisevic-el. A program keretében ellátogattunk a Karlócai Szőlészeti Kutató Állomásra is, melynek témája volt többek között a karok közötti együttműködés is.